Firma Agrostandard DOO je jedini ovlašćeni zastupnik kompanije Elibol na Balkanu.

Elibol kukuruzni heder je razvijen za sakupljanje kukuruza i posebno je dizajniran za rad zajedno sa kombajnom. To smanjuje gubitak slatkog kukuruza koji se može pojaviti na zaglavlju tokom berbe kukuruza. Dizajniran je na način da ga poveže sa svakim tipom kombajna sa malom promenom u kompletu za povezivanje. Pozadinske sečke aktivirane pomoću ručice mogu da se sakupljaju sa mali trošenjem mterijala, preko 2 komada obloženih volframa sa karbidom postavljenim na čelični disk.

Uz pomoć daljinskog upravljača, operater može podesiti otvore između ploča za čišćenje bez napuštanja kabine. Lanci (za hranjenje) koji garantuju rad u teškim uslovima dobro se obavljaju bez potrebe za podešavanjem zahvaljujući sistemu automatskog istezanja. Opcionalno ponuđene spirale povećavaju prikupljanje performansi ležišta. Mašina za ubiranje (adapter) kukuruza Elibol dizajnirana je da obavite žetvu najlakšim metodom.

Prednosti Elibol adaptera:

  • Minimalni gubici prilikom žetve
  • Dugotrajne sečke, zahvaljujući dijamantski ojačanim noževima
  • Zaštita točkova kombajna
  • Maksimalna brzina rada, veći obrtni momenat
  • Specijalan dizajn, koji adapter čini lakšim u odnosu na druge
  • Lakše vršenje poleglih biljaka zahvaljujući pužnoj spirali sa leve i desne strane
  • Moćni menjači
  • Najbolji odnost cene i kvaliteta na tržištu!
ModelFixni 5Fixni 6Sklopivi 6Fixni 8
Broj redova5668
Učinak na sat (ha)2,082,332,333,1
Radni zahvat (mm)3500420042005600
Ukupna širina (mm)3610431043105710
Transportna širina (mm)3610431029005710
Ukupna dužina (mm)1900190019001900
Ukupna visina (mm)1300130013001300
Statična težina (kg)1800208023202640
Dinamična težina (kg)2250265029503450
PogonKombajnKombajnKombajnKombajn
Obrtaji kardana (1/min)(Optional)540-750540-750540-750540-750
Razmak između redova (mm)700700700700
Preporučena brzina u radu  (km/h)5555
Površina rada pod optimalnim uslovima (ha)2250-30002700-34502700-34503600-4350
dozvoljena spoljna temparatura-20 C ile +40 C-20 C ile +40 C-20 C ile +40 C-20 C ile +40 C
Nivo buke  (u radu)<80dB<80dB<80dB<80dB
Dozvoljeno max vreme rada8888
Rol sečke (pcs)10121216
Materijal separatoraPolyethylenePolyethylenePolyethylenePolyethylene
Broj lanaca skupljača (pcs)10121216
Kontrola razmaka između sečivaHydraulicHydraulicHydraulicHydraulic
Razmak između sečiva (mm)Adjustable (35-55)Adjustable (35-55)Adjustable (35-55)Adjustable (35-55)
Brzina jedinice rezača (1/min)2150215021502150
Brzina usisavanja mašine (m/s)25,8725,8725,8725,87
Broj jedinica za drobljenje (pcs)5667
Broj sečiva po jedinici (pcs)10121216
Čvrstina noža (RSD-C)50,850,850,850,8